Auta klasy premium – kto je kupuje?

Skup samochodów za gotówkę > Blog > Blog > Auta klasy premium – kto je kupuje?

Auta klasy premium – kto je kupuje?

12 kwietnia, 2024 / 45 / Blog, Porady
Auta klasy premium kto je kupuje
Facebook It
Tweet It
Pinterest It

Drogie samochody są nie tylko wyjątkowo efektowne, ale też posiadają szereg dodatkowych udogodnień i zabezpieczeń. Posiadanie takiego pojazdu to wyznacznik statusu społecznego i wizytówka właściciela, dlatego nie dziwi, że są tak pożądane. Krótko charakteryzujemy grupę odbiorców, kupujących auta klasy premium!

Kto kupuje auta klasy premium?

Głównymi nabywcami aut premium są osoby o wysokich dochodach, które chętnie inwestują w przedmioty luksusowe. Średnia wieku właścicieli takich pojazdów to 45 lat – dojrzały wiek sprzyja osiągnięciu sukcesu finansowego. Co ciekawe, według szacunków specjalistów, w 2024 roku auta klasy premium ma kupić ok. pół miliona Polaków. Wynika to z tego, że do tej kategorii zalicza się wiele modeli, a przedział cenowy jest dość spory – od 50 tys. zł do nawet 1 mln zł (i więcej!). Na wyniki te ma też z pewnością wpływ fakt, że w ubiegłym roku wiele tych pojazdów pochodziło z rynku wtórnego.

Dlaczego warto kupić auto klasy premium?

Jeśli posiada się niezbędne środki, jak najbardziej warto zastanowić się nad zakupem auta klasy premium. Takie pojazdy mają wiele zalet, dlatego niezależnie od tego, czego oczekuje się od samochodu, spełnią wszystkie wymagania.

Wśród największych zalet aut premium można wymienić:

  • estetyczny design – takie samochody od razu zwracają uwagę, zachwycając swoim wyglądem,
  • wysoką jakość wykonania – pojazdy są wytwarzane z lepszych gatunkowo materiałów, przez co nie tylko pięknie się prezentują, ale też są często trwalsze oraz ogólnie bardziej odporne na eksploatację i awarie,
  • komfort – auta tego typu są zwykle tak projektowane, by jazda nimi była jak najprzyjemniejsza, zarówno dla pasażerów, jak i kierowcy,
  • liczne udogodnienia – w takich samochodach uwzględnia się różne przydatne i przyjemne dodatki, m.in. podgrzewanie siedzeń, kamery parkowania.

Zakup auta klasy premium to inwestycja, która przynosi wiele korzyści. W ten sposób zdobywa się praktyczny i efektowny pojazd, jednocześnie dbając o swój wizerunek. Wiele osób zwraca uwagę na samochód. Jedni decydują się kupić taki pojazd, by robić wrażenie i chwalić się swoją dobrą sytuacją finansową (np. celebryci), inni chcą zaś budzić respekt i podkreślać swoją pozycję (np. biznesmeni). Niektóry za to po prostu gustują w najlepszych jakościowo rzeczach i nie ograniczają się w tej kwestii.

Sprawdź ofertę auto skupu w Rudzie Śląskiej i zobacz, jak funkcjonuje skup aut w Tychach.

Gdzie kupić auto premium?

Auta klasy premium kojarzą się z modelami, które wyjeżdżają z ekskluzywnego salonu czy nawet prosto z fabryki, albo są wystawiane na specjalnych targach. W rzeczywistości takie samochody często kupuje się z rynku wtórnego. Drogie, dobre modele można znaleźć u dealerów specjalizujących się w takich pojazdach, ale też np. w skupach i komisach.

Wiele ofert dostępnych jest również na popularnych portalach internetowych do sprzedaży aut. W ten sposób da się kupić samochód wysokiej jakości za mniej. Poprzedni właściciele sprzedają je z wielu względów. Na przykład, gdy się znudzili lub zdecydowali się nabyć lepszy model, dlatego z powodzeniem da się znaleźć modele w idealnym stanie i w zdecydowanie niższej cenie.

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Contact Us
Compare List
ZAPYTANIE OFERTOWE