Powodów oddania samochodu na złom może być wiele. Jednak"> Kiedy auto złom może nie przyjąć Twojego pojazdu?

Kiedy auto złom może odmówić przyjęcia pojazdu?

Skup samochodów za gotówkę > Blog > Porady > Kiedy auto złom może odmówić przyjęcia pojazdu?

Kiedy auto złom może odmówić przyjęcia pojazdu?

15 lutego, 2022 / 376 / Porady
Kiedy auto złom może odmówić przyjęcia pojazdu
Facebook It
Tweet It
Pinterest It

Powodów oddania samochodu na złom może być wiele. Jednak najczęściej dzieje się tak wtedy, kiedy samochód został poważnie uszkodzony na skutek wypadku bądź kolizji albo kiedy kolejne naprawy przewyższają wartość samego pojazdu.

Jak wygląda cała procedura? O czym należy pamiętać, oddając auto do punktu skupu? I wreszcie: w jakich przypadkach stacja demontażu może odmówić przyjęcia pojazdu? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Procedura oddania auta na złom

Sama procedura oddania samochodu na auto złom Mikołów jest bardzo prosta. Można samodzielnie dostarczyć pojazd do stacji demontażu pojazdów albo umówić się na jego odbiór w dowolnym miejscu (na przykład w miejscu zamieszkania jego dotychczasowego właściciela).

Należy przygotować wszystkie dokumenty pojazdu (przede wszystkim dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz dokument legalizacyjny butli LPG jeśli samochód ma instalację gazową). Posłużą one do spisania dokumentacji, potwierdzającej przekazanie samochodu do auto złomu w Mikołowie.

Oddajesz auto na złom? O tym musisz pamiętać

Samo przekazanie samochodu do takich punktów, jak auto złom Tychy, trwa zwykle około 20 minut. Jego dotychczasowy właściciel może zresztą przyspieszyć całą procedurę, starannie przygotowując wszystkie dokumenty, podając niezbędne dane już podczas telefonicznej rozmowy z pracownikiem stacji demontażu pojazdów oraz demontując tablice rejestracyjne. Wówczas przygotowana wcześniej dokumentacja wymaga wyłącznie weryfikacji danych i podpisu obu stron, a dowód rejestracyjny, karta pojazdu i tablice rejestracyjne – unieważnienia.

Później wszystko dzieje się równie szybko. Klient dostaje gotówkę do ręki, a samochód jedzie na lawecie do auto złomu w Tychach. Po stronie jego dotychczasowego właściciela pozostaje jeszcze jedynie kwestia wyrejestrowania auta oraz złożenia wniosku o zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia.

W jakich sytuacjach auto złom może nie przyjąć Twojego pojazdu?

W auto złomie w Mikołowie i w Tychach przyjmowane są najróżniejsze pojazdy – różnych marek, różnego rodzaju, z różnymi datami produkcji oraz w różnym stanie technicznym. I choć stacje demontażu pojazdów przyjmują nawet mocno zniszczone samochody (na przykład powypadkowe), to klient musi się liczyć z tym, że w kilku przypadkach może się spotkać z odmową odbioru auta.

Nie bez powodu w tym artykule wielokrotnie wspomniane są dokumenty pojazdu. Brak dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu może bowiem skutkować odmową jego przyjęcia do skupu. Taki sam efekt może wywołać brak czytelnych znaków identyfikacyjnych (takich, jak na przykład numer silnika, numer VIN czy numer podwozia).

Co więcej, samochód nie może być zbyt wybrakowany – jego waga musi stanowić minimum 90 procent masy własnej, jaka jest wpisana do dowodu rejestracyjnego. Musi też posiadać skrzynię biegów, układ hamulcowy, nadwozie, koła i silnik.

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Contact Us
Compare List
ZAPYTANIE OFERTOWE