Odmrażacz do zamków – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Skup samochodów za gotówkę > Blog > Blog > Odmrażacz do zamków – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odmrażacz do zamków – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

20 grudnia, 2023 / 108 / Blog
Odmrażacz do zamków na co zwrócić uwagę przy wyborze
Facebook It
Tweet It
Pinterest It

Posiadasz samochód otwierany kluczykiem i zimą czasami przez nagromadzony lód masz kłopot z tym, by dostać się do środka? Z pomocą specjalnego preparatu możesz w kilka chwil poradzić sobie z tym problemem. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy odmrażacz do zamków!

Odmrażacz do zamków – dlaczego warto go stosować?

Odmrażacz do zamków to popularne rozwiązanie wśród kierowców, którzy mają auta zamykane na kluczyki (nie są otwierane za pomocą karty czy pilota). Jeśli parkują samochód na zewnątrz, jest on szczególnie narażony na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Lód może dostać się także do zamka, uniemożliwiając włożenie kluczyków.

Niektórzy w takiej sytuacji próbują ogrzewać kluczyć w dłoniach czy nawet podgrzewać go zapalniczką. Nie jest to jednak zawsze skuteczne, zajmuje trochę czasu, a do tego można przypadkiem się poparzyć. Innymi metodami jest chuchanie na zamek czy używanie suszarki, ale to już szczególnie kłopotliwy sposób, który w dodatku naraża na szwank karoserię.

Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów do dezynfekcji na bazie alkoholu, które stały się popularne w czasie pandemii. Zawartość alkoholu może jednak być zbyt mała, a np. żele mogą doprowadzić do zabrudzenia zamka i zaburzenia jego działania.

Najprostszym, najskuteczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem są chemiczne odmrażacze do zamków. Zawierają alkohol etylowy, a także inne substancje, m.in. glikole zapobiegające zamarzaniu czy gaz nośny ułatwiający aplikację środka pod ciśnieniem. Kosztują zazwyczaj niewiele i szybko działają. Wystarczy wprowadzić środek do zamka, a już po ok 30-60 sekundach można spróbować włożyć kluczyk. Z właściwości odmrażacza do zamków warto korzystać nie tylko w przypadku samochodu. Doskonale sprawdza się także przy drzwiach do domu, garażu czy szopy w ogrodzie, ale też rozmaitych furtek lub kłódek.

Sprawdź ofertę jaką ma auto skup w Tychach i ich auto złom Tychy.

Jak wybrać odmrażacz do zamków?

Na rynku można znaleźć wiele produktów tego typu, dlatego kierowcy często nie wiedzą, jak wybrać odmrażacz do zamków. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na:

  • skład – dobrze by produkt zawierał bezpieczne substancje, które nie stwarzają ryzyka uszkodzenia lakieru, tworzywa sztucznego, gumy i innych elementów;
  • skuteczność przy niskich temperaturach – środek musi być odporny na zamarzanie, dlatego powinien działać przy min. -30°C (producenci często zapewniają, że produkt działa nawet przy -70°C);
  • sposób aplikacji – odmrażacze mają różne formuły, od żeli, przez płyny, aż po spraye i aerozole; wybór wersji jest kwestią indywidualnych preferencji; najważniejsze, by produkt miał małe, poręczne opakowanie;
  • dodatkowe właściwości – środek tego typu może przy okazji np. nie dopuszczać do ponownego zamarzania, zapobiegać korozji czy konserwować zamek.

Jaki wybór najlepszy?

Trudno jednoznacznie ocenić, jaki odmrażacz do zamków jest najlepszy. Dużą popularnością cieszą się preparaty w malutkich puszkach pod ciśnieniem, które mają dodatkowe właściwości ochronno-pielęgnacyjne. Są łatwe w aplikacji i zapewniają kompleksowe wsparcie w tym zakresie.

W roli odmrażacza do zamków niektórzy stosują także wybrane preparaty dedykowane do usuwania lodu i szronu z szyb. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ zwalnia z konieczności kupowania oraz stosowania kilku produktów. Minusem jest jednak to, że taki preparat raczej nie zmieści się w kieszeni, dlatego trzeba pamiętać o tym, by zabrać go ze sobą z domu (wielu kierowców nosi małe odmrażacze w kurtce czy w torbie/plecaku).

Wybierz odmrażacz, który jest skuteczny i spełnia wszystkie Twoje oczekiwania względem takiego preparatu. Sprawdź dostępne na rynku opcje i porównaj opinie. Zrezygnuj z półśrodków – postaw na sprawdzone, wygodne, bezpieczne rozwiązanie!

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Contact Us
Compare List
ZAPYTANIE OFERTOWE