Z roku na rok liczba rejestrowanych samochodów systemat"> Pierwszy samochód świata

Pierwszy samochód świata – poznaj niesamowitą historię

Skup samochodów za gotówkę > Blog > Porady > Pierwszy samochód świata – poznaj niesamowitą historię

Pierwszy samochód świata – poznaj niesamowitą historię

20 września, 2021 / 481 / Porady
Pierwszy samochód świata - poznaj niesamowitą historię
Facebook It
Tweet It
Pinterest It

Z roku na rok liczba rejestrowanych samochodów systematycznie rośnie. Nierzadko na gospodarstwo domowe w Polsce przypada już nie tylko jedno, a kilka aut. Tymczasem to, co dziś jest powszechne, jeszcze ponad 100 lat temu było rzadkością.

Pierwszy samochód powstał w 1886 roku. Jeździł na… eterze naftowym.

Konstruktorem pierwszego samochodu na świecie był niemiecki inżynier Carl Benz. 29 stycznia 1886 roku, zgłaszając swój wynalazek w niemieckim urzędzie patentowym, niejako rozpoczął rewolucję ludzkiej mobilności. Dużą rolę miała w tym jego żona, Bertha Benz. To ona (wspólnie z synami) wybrała się w pierwszą podróż automobilem. I to bez wiedzy męża czy mechanika na pokładzie.

1. Pierwszy samochód świata w pierwszej długodystansowej podróży
2. Samochód zawodzi? Czas oddać go do skupu!
3. Jak wygląda procedura oddania samochodu do skupu?

Pierwszy samochód świata w pierwszej długodystansowej podróży

Pierwsza długodystansowa podróż samochodem odbyła się w sierpniu 1888 roku. Swój początek miała w Mannheim, gdzie Bertha Benz mieszkała wraz z rodziną. Zaś celem, który udało jej się osiągnąć, był dom jej rodziców, znajdujący się w Pforzheim. Trasa liczyła około 106 kilometrów. Pokonanie jej wiązało się z koniecznością sprostania wielu wyzwaniom. A te stanowiły na przykład nierówności terenu, konieczność zatankowania pojazdu ligroiną oraz liczne awarie.

Samochód zawodzi? Czas oddać go do skupu!

Mimo że pojazdy, które widzimy na dzisiejszych drogach, są ciągle udoskonalane, a w paliwo nie musimy się już zaopatrywać w aptekach (tylko tam w XIX wieku można było dostać ligroinę), to ich powszechna dostępność sprawia, że walka z awaryjnością pojazdu wcale nie musi być niekończącą się historią.

Zamiast ciągle inwestować w nowe części do samochodu, dziś można po prostu… kupić nowe auto. Stary, wysłużony pojazd wystarczy zaś oddać do miejsc takich, jak skup samochodów Tychy. Dotyczy to wszystkich marek samochodów, niezależnie od roku produkcji czy ich stanu technicznego.

Dzięki skupie samochodów Tychy pozbędziesz się nie tylko starego samochodu osobowego, ale i samochodów dostawczych czy terenowych. Mało tego! Skupywane są również motocykle, skutery oraz quady. I nie ma tu znaczenia, czy wciąż są „na chodzie”, czy nadają się już tylko do kasacji.

Jak wygląda procedura oddania samochodu do skupu?

Jeśli już zdecydujesz się oddać samochód do auto skupu, warto wiedzieć, jak krok po kroku wygląda cała procedura. Na początek najlepszym rozwiązaniem będzie telefon do skupu samochodów Jaworzno. W ten sposób można ustalić adres odbioru pojazdu (w zakres usług wchodzi bezpłatny dojazd w wyznaczone przez klienta miejsce) i w oparciu o podane dane dokonać wstępnej wyceny auta.

Do sporządzenia zaświadczenia o demontażu pojazdu, konieczne będzie podanie kilku danych z dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu (jeśli została dołączona do samochodu). Dzięki temu, pracownik, który przyjedzie po auto, będzie miał już ze sobą gotową dokumentację. I tu warto zaznaczyć: skup samochodów Jaworzno gwarantuje to, że gotówkę dostaniesz do ręki. Wszystkie formalności wraz z odbiorem samochodu zajmą zaledwie kilkanaście minut. Później wystarczy tylko wyrejestrować pojazd w Wydziale Komunikacji oraz złożyć do ubezpieczyciela wniosek o zwrot niewykorzystanego ubezpieczenia i kłopot z głowy.

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Contact Us
Compare List