W garażu zalega stary pojazd? Jeśli planujesz spienięży"> Sprzedaż auta do komisu – krok po kroku jak to zrobić?

Sprzedaż auta do komisu – krok po kroku

Skup samochodów za gotówkę > Blog > Porady > Sprzedaż auta do komisu – krok po kroku

Sprzedaż auta do komisu – krok po kroku

28 maja, 2019 / 4161 / Porady
Sprzedaż auta do komisu krok po kroku
Facebook It
Tweet It
Pinterest It

W garażu zalega stary pojazd? Jeśli planujesz spieniężyć samochód, ale nie masz czasu ani głowy do pisania ogłoszeń – zdecyduj się na sprzedaż auta do komisu! Wyjaśniamy, na czym polega cały proces i jak przebiega transakcja.

TEL. 881 666 108

Sprzedaż auta do komisu to doskonałe wyjście dla osób, które niespecjalnie znają się na motoryzacji. Nie każdy przecież wie, ile warte jest jego auto, gdzie szukać kupców i jaką cenę im zaproponować. Po co jednak zaprzątać sobie tym głowę, gdy można rozwiązać ten problem nawet w ciągu jednego dnia? Dowiedz się, jak to zrobić!

1. Sprzedaż samochodu do komisu za gotówkę
2. Wyrejestrowanie samochodu przed sprzedażą
3. Sprzedaż samochodu do komisu a podatek

Sprzedaż samochodu do komisu za gotówkę

Sprzedaż samochodu do komisu za gotówkę jest łatwiejsza, niż myślisz! Na początek musisz skontaktować się z wybranym oddziałem, a np. skup samochodów Dąbrowa Górnicza w ciągu rozmowy telefonicznej wstępnie oszacuje wartość Twojego auta. Następnie wspólnie z pracownikiem ustalicie najdogodniejszy dla Ciebie termin i miejsce oględzin. Po nich poznasz ostateczną propozycję, a także będziesz mógł przekazać pojazd. Gdy znajdzie się kupiec, skontaktujemy się z Tobą, by ustalić czas oraz miejsce wręczenia należnej Ci gotówki!

TEL. 881 666 108

Prowadzimy wiele oddziałów zajmujących się sprzedażą samochodu do komisu za gotówkę, m.in. auto skup Sosnowiec. Dojedziemy do Ciebie niezależnie od tego, w której części Śląska mieszkasz. Wybierz najbliżej położoną filię i umów się na spotkanie!

Wyrejestrowanie samochodu przed sprzedażą

Ważnym etapem całego procesu jest wyrejestrowanie samochodu przed sprzedażą. Nie masz pojęcia, jak to zrobić? Nie ma problemu – skup samochodów Siemianowice Śląskie i inne nasze placówki zajmą się wszystkimi formalnościami za Ciebie!

Jeśli tylko wyrazisz taką chęć, możesz nas upoważnić – przygotujemy, a potem złożymy wniosek dotyczący wyrejestrowania samochodu przed sprzedażą. Będziemy potrzebować od Ciebie tylko kilka podstawowych danych i kopię umowy sprzedaży. Dzięki temu w momencie przekazana pojazdu wybrana filia, np. auto skup Tychy zobowiązuje się dopełnić wszystkie obowiązki urzędowe w Twoim imieniu.

Sprzedaż samochodu do komisu a podatek

Wiele osób zastanawia się, jak mają się względem siebie sprzedaż samochodu do komisu a podatek. Zgodnie z prawem, przychodem komisanta jest prowizja z tytułu usługi pośrednictwa. Opodatkowaniu ulega więc należność wypłacona od kupca, przekazana przez komis. Przychód następuje jednak dopiero momencie faktycznego nabycia auta przez ostatecznego właściciela.

TEL. 881 666 108

Nie przejmuj się, jeśli to wszystko nadal brzmi dla Ciebie niezbyt jasno! Wybierając jeden z naszych oddziałów, np. skup samochodów Katowice, możesz spać spokojnie. Nasi pracownicy dokładnie wszystko Ci wytłumaczą!

Jeśli nie rozumiesz zależności między sprzedażą samochodu do komisu a podatkiem, zapytaj o to podczas spotkania. Wyjaśnimy Ci, co musisz zawrzeć w zeznaniu podatkowym i innych papierach, jeśli jest taka konieczność. Zajmujemy się tym od lat, więc żadne formalności nie mają dla nas tajemnic. Wybierz najbliższą filię, np. auto skup Będzin, by umówić się na oględziny!

Nie trać czasu, nerwów i pieniędzy na zmaganie się z publikowaniem ogłoszeń na portalach internetowych. Istnieje wygodniejszy, pewniejszy, a także w pełni legalny sposób na spieniężenie pojazdu. Już dziś zdecyduj się na sprzedaż auta do komisu!

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Contact Us
Compare List
ZAPYTANIE OFERTOWE