Jak sprzedać zepsute auto?

Skup samochodów za gotówkę > Blog > Blog > Jak sprzedać zepsute auto?

Jak sprzedać zepsute auto?

20 lutego, 2023 / 150 / Blog
Jak sprzedać zepsute auto
Facebook It
Tweet It
Pinterest It

Serwisy ogłoszeniowe są pełne ofert sprzedaży używanych pojazdów. Niestety bardzo często ich opisy mają się nijak do rzeczywistości. To zaś skutecznie zniechęca potencjalnych klientów i opóźnia moment transakcji.

Dlatego jeśli decydujesz się na sprzedaż auta, to albo bardzo szczegółowo i szczerze opisz swój pojazd, albo odezwij się do najbliższego skupu. Na terenie województwa śląskiego na taką obsługę możesz liczyć w takich miastach, jak na przykład Katowice czy Jaworzno. To ważne, bo każde wprowadzające w błąd ogłoszenie, psuje rynek i daje wrażenie „podrzucania kukułczego jaja” potencjalnemu kupcowi. A tego przecież nikt nie lubi i nie chce doświadczyć.

TEL. 881 666 108

DRUGI TEL.570 550 049

Jak i gdzie sprzedać zepsute auto?

Najprostszą formą sprzedaży zepsutego auta jest oddanie go do skupu złomu. W ten sposób bardzo sprawnie i bez nerwów pozbędziesz się problemu oraz zyskasz trochę gotówki. Snu z powiek nie będą Ci już spędzać także ciągłe wizyty u mechanika.

Zacznij najprościej, jak tylko się da, czyli po prostu zadzwoń do najbliższego skupu i przekaż podstawowe informacje o swoim samochodzie. Pracownik na pewno zapyta Cię o markę, model, rocznik, przebieg, stan techniczny oraz wyposażenie auta. Jeżeli uznasz, że oprócz tego są jeszcze inne szczegóły, które mogą wpłynąć na wycenę, to nie wahaj się o nich wspomnieć. Pamiętaj też, że wycena, która na tej podstawie zostanie przygotowana, jest jedynie wstępną kalkulacją. Ostateczną kwotę za odbiór auta poznasz dopiero podczas spotkania twarzą w twarz.

Do takich oględzin pojazdu może dojść w dogodnym dla Ciebie terminie i we wskazanej przez Ciebie lokalizacji. Nie musi to być Twoje miejsce zamieszkania. Równie dobrze pracownik skupu może przyjechać na przykład do miejsca, w którym garażujesz swoje auto. Ważne jest jednak to, żeby na takim spotkaniu pojawić się ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami. Jakimi? Dokładnie wyliczy Ci je przedstawiciel stacji demontażu pojazdów. Zrobi to od razu podczas wspomnianej rozmowy telefonicznej.

Po oględzinach auta, usłyszysz proponowaną kwotę. Jeśli ją zaakceptujesz, to raz dwa dopełnicie wszystkich formalności. Samochód trafi na lawetę, a Ty dostaniesz gotówkę do ręki. Możesz też liczyć na wskazówki, dotyczące wyrejestrowania pojazdu oraz tego, co zrobić, żeby odzyskać część pieniędzy z niewykorzystanego ubezpieczenia.

TEL. 881 666 108

DRUGI TEL.570 550 049

Sprzedaż zepsutego auta – jakie pojazdy są przyjmowane w skupie?

Do skupu aut możesz oddać dosłownie każdy samochód. Niezależnie od tego, jak duży ma przebieg, ile ma lat, czy wciąż jest sprawny, a nawet czy mocno ucierpiał podczas stłuczki albo poważnego wypadku. Znaczenia nie mają także marka oraz model pojazdu. Mało tego! W takim miejscu bez problemu pozbędziesz się auta, które zostało spalone, mocno zdekompletowane przez złodziei albo zniszczone przez wandali. A wszystko przy minimum Twojego zaangażowania – bez konieczności tworzenia ogłoszeń na serwisy motoryzacyjne czy straty czasu na kolejne spotkania z potencjalnymi kupcami.

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Contact Us
Compare List
ZAPYTANIE OFERTOWE