Złomowanie pojazdów z odbiorem

Skup samochodów za gotówkę > Blog > Porady > Złomowanie pojazdów z odbiorem

Złomowanie pojazdów z odbiorem

15 lutego, 2023 / 193 / Porady
Złomowanie pojazdów z odbiorem
Facebook It
Tweet It
Pinterest It

Co możesz zrobić, kiedy Twoje auto nadaje się już tylko do kasacji? Możesz spróbować samodzielnie sprzedać jego części albo zgłosić się do najbliższego skupu. Pierwsza opcja jest adresowana do bardzo wytrwałych, cierpliwych i jednocześnie znających się na mechanice pojazdów ludzi. Z kolei druga to szansa na pozbycie się problemu w najmniej uciążliwy sposób.

TEL. 881 666 108

DRUGI TEL.570 550 049

My skupimy się na złomowaniu pojazdów z odbiorem. To przynosi największym komfort osobie, która decyduje się na pozbycie auta w skupie. Specjalistów znajdziesz m.in. na terenie województwa śląskiego. Na mapie tego typu miejsc są chociażby Bytom czy Tarnowskie Góry.

Złomowanie pojazdów z odbiorem – jak dokładnie to działa?

Pamiętaj, że skupy przyjmują auta w różnym stanie. Dlatego nie przejmuj się, jeśli – na przykład po wypadku – z Twojego samochodu została tzw. „kanapka”. Nawet wtedy możesz liczyć na złomowanie pojazdu z odbiorem.

Jak dokładnie to działa? Wszystko zaczyna się od telefonu. Dlatego zanim wybierzesz numer do skupu złomu, przygotuj jak najwięcej informacji o swoim aucie. Dzwoniąc, usłyszysz przede wszystkim pytania o markę, model, rok, przebieg, stan techniczny i wyposażenie. Jeśli na przykład Twój samochód był niedawno remontowany i mechanik zamontował w nim nowe części, to wspomnij o tym pracownikowi skupu. Tego rodzaju informacje mają wpływ na wycenę pojazdu.

Początkowo będzie to wstępna wycena, stworzona w oparciu o informacje, podane jedynie przez telefon. Jeśli ją zaakceptujesz, to pracownik skupu złomu umówi się z Tobą na spotkanie twarzą w twarz. Dokona wtedy dokładnych oględzin pojazdu i zaoferuje Ci ostateczną kwotę. Jeśli dojdziecie do porozumienia, to kolejnym krokiem będzie dopełnienie wszystkich formalności (m.in. przebicie tablic rejestracyjnych) oraz wypłacenie pieniędzy. Co ważne, złomowanie pojazdów z odbiorem wiąże się z reguły z tym, że gotówkę otrzymasz od razu, do ręki, a samochód zostanie od Ciebie odebrany od razu, zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami.

TEL. 881 666 108

DRUGI TEL.570 550 049

Kiedy złomowanie pojazdów z odbiorem jest koniecznością?

Złomowanie pojazdów z odbiorem może być konieczne w kilku przypadkach. Przede wszystkim wtedy, gdy mamy do czynienia z samochodem, który brał udział w wypadku. Nierzadko takie auta – poza zniszczeniami, wynikającymi z samego zderzenia z przeszkodą – są pocięte przez narzędzia hydrauliczne straży pożarnej albo spalone.

Do kasacji z reguły oddasz też auto, które jest mocno skorodowane, pozbawione niektórych elementów albo po prostu zniszczone i jego naprawa albo jest niemożliwa, albo kompletnie nieopłacalna pod kątem finansowym.

Od czego zależy to, ile dostaniesz za złomowanie pojazdu z odbiorem?

Musisz sobie uświadomić, że właściciele aut otrzymują różne kwoty za złomowanie pojazdów z odbiorem. Z czego to wynika? Na przykład z wagi takiego auta. Inne pieniądze otrzyma klient samochodu, który waży dokładnie tyle, ile powinien, a inne ten, który na przykład zdemontował pewne części. Dlaczego? Bo w tym drugim przypadku waga „wbita” do dowodu rejestracyjnego (znajdziesz ją w rubryce G) nijak ma się do wagi rzeczywistej.

TEL. 881 666 108

DRUGI TEL.570 550 049

I tu warto zauważyć: istnieje taka możliwość, że – decydując się na złomowanie pojazdu z odbiorem – nie tylko nie dostaniesz żadnych pieniędzy, ale konieczna będzie niewielka dopłata do tej usługi. Dzieje się tak jednak rzadko i z reguły głównie wtedy, kiedy auto jest bardzo mocno wybrakowane – do tego stopnia, że brakuje w nim kluczowych elementów. Wówczas jest to opłata za załadunek pojazdu i za brak części, które normalnie są poddawane recyklingowi.

Jak widzisz, nawet przy złomowaniu pojazdów z odbiorem należy do klienta podejść w sposób indywidualny. Dlatego w takich sytuacjach nie wahaj się zadzwonić do skupu. Zapytaj o szczegóły i nie martw się już dostarczaniem auta do stacji demontażu pojazdów. Jej pracownicy doskonale znają się na swojej pracy, więc przy okazji udzielą Ci cennych wskazówek i poinstruują jakie formalności musisz załatwić. Wystawią Ci dokumentację potrzebną do wyrejestrowania auta, a także do wypowiedzenia umowy ubezpieczeniowej. Dzięki temu, załatwisz to bardzo szybko, w ciągu dosłownie jednego dnia.

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Contact Us
Compare List
ZAPYTANIE OFERTOWE