Część niesprzedanych aut trafi na złom – sprawdź!
Zgodnie z obowiązującym prawem i regulacjami Unii Europejskiej, producenci samochodów nie będą mogli sprzedawać pojazdów niespełniających nowych norm emisji spalin.
Nie wszystkie uda się przerobić, a w związku z pandemią popyt na pojazdy znacznie spadł. Oznacza to, że najprawdopodobniej część niesprzedanych aut trafi na złom.
2. Złomowanie niesprzedanych aut i inne alternatywy
3. Gdzie zezłomować niesprzedane auta?
W roku 2021 wiele aut trafi na złom
Rok 2021 przyniesie wiele strat dla producentów oraz dealerów samochodów. W styczniu wprowadzono nowe normy emisji spalin, ustalone przez UE. W związku z tym pojazdy muszą przejść jeszcze bardziej restrykcyjne testy, by otrzymać homologację. Producenci zaczęli już 2020 roku przystosowywać się do nadchodzących zmian, ale wiele pojazdów zostało wyprodukowanych jeszcze na starych zasadach – z nadzieją, że uda się je sprzedać. Nikt nie spodziewał się, że może to być utrudnione.
Wybuch pandemii koronawirusa oraz związany z nim lockdown i kryzys gospodarczy przyczyniły się do drastycznego spadku popytu na auta. Przez to u dealerów oraz w magazynach zalegają setki tysięcy pojazdów, które nie mogą już legalnie trafić do klientów. Co z nimi się stanie? Mogą zostać przerobione, rozłożone na części lub skasowane w takich punktach, jak np. złomowanie pojazdów Katowice.
Złomowanie niesprzedanych aut i inne alternatywy
Producenci samochodów oraz dealerzy nie będą oczywiście przetrzymywać niezdatnych do sprzedaży pojazdów. W takich okolicznościach tylko zawadzają oraz generują coraz większe straty (np. związane z ich przechowywaniem), dlatego muszą się w jakiś sposób ich pozbyć.
Część aut zostanie z powrotem odesłana do fabryk, by zostać dostosowanym do nowych norm. Nie zawsze jest to jednak możliwe czy opłacalne, dlatego zdecydowana większość niezdatnych do sprzedaży pojazdów trafi na złom. Jedną z opcji jest też odzyskiwanie części z takich samochodów, ale oczywiście nie da ich się całkowicie wykorzystać. Pozostałości również trzeba zutylizować. W takich przypadkach pomocą służy np. złomowanie pojazdów Jaworzno.
Gdzie zezłomować niesprzedane auta?
Działania UE zdaniem wielu są nierozsądne i w gruncie rzeczy nielogiczne. Proces przetwarzania nieprzystosowanych pojazdów czy ich złomowanie ma w rzeczywistości gorszy wpływ na środowisko niż korzystanie z takich aut. Sytuacja ta tylko pogłębi kryzys i pogorszy kondycję rynku motoryzacyjnego.
Musisz pozbyć się starego, niesprawnego czy niedopuszczonego do ruchu samochodu? Wybierz złomowanie pojazdów Mikołów lub inny nasz oddział, by szybko uporać się z problemem. Nasi pracownicy przyjadą we wskazane miejsce by obejrzeć auto, po czym zaproponują uczciwą cenę. Po wszystkim dokładnie wyjaśnią, jakie formalności trzeba dopełnić oraz wypłacą pieniądze w gotówce. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Zadzwoń, by uzyskać wstępną wycenę i umówić się na spotkanie!
Źródło: https://www.biznesinfo.pl/2021-141120-pt-surowe-prawo