Część niesprzedanych aut trafi na złom – sprawdź!

Skup samochodów za gotówkę > Blog > Porady > Część niesprzedanych aut trafi na złom – sprawdź!

Część niesprzedanych aut trafi na złom – sprawdź!

12 lutego, 2021 / 0 Comments / 116 / Porady
Część niesprzedanych aut trafi na złom – sprawdź!
Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It

Zgodnie z obowiązującym prawem i regulacjami Unii Europejskiej, producenci samochodów nie będą mogli sprzedawać pojazdów niespełniających nowych norm emisji spalin.

Nie wszystkie uda się przerobić, a w związku z pandemią popyt na pojazdy znacznie spadł. Oznacza to, że najprawdopodobniej część niesprzedanych aut trafi na złom.

1. W roku 2021 wiele aut trafi na złom
2. Złomowanie niesprzedanych aut i inne alternatywy
3. Gdzie zezłomować niesprzedane auta?

W roku 2021 wiele aut trafi na złom

Rok 2021 przyniesie wiele strat dla producentów oraz dealerów samochodów. W styczniu wprowadzono nowe normy emisji spalin, ustalone przez UE. W związku z tym pojazdy muszą przejść jeszcze bardziej restrykcyjne testy, by otrzymać homologację. Producenci zaczęli już 2020 roku przystosowywać się do nadchodzących zmian, ale wiele pojazdów zostało wyprodukowanych jeszcze na starych zasadach – z nadzieją, że uda się je sprzedać. Nikt nie spodziewał się, że może to być utrudnione.

Wybuch pandemii koronawirusa oraz związany z nim lockdown i kryzys gospodarczy przyczyniły się do drastycznego spadku popytu na auta. Przez to u dealerów oraz w magazynach zalegają setki tysięcy pojazdów, które nie mogą już legalnie trafić do klientów. Co z nimi się stanie? Mogą zostać przerobione, rozłożone na części lub skasowane w takich punktach, jak np. złomowanie pojazdów Katowice.

Złomowanie niesprzedanych aut i inne alternatywy

Producenci samochodów oraz dealerzy nie będą oczywiście przetrzymywać niezdatnych do sprzedaży pojazdów. W takich okolicznościach tylko zawadzają oraz generują coraz większe straty (np. związane z ich przechowywaniem), dlatego muszą się w jakiś sposób ich pozbyć.

Część aut zostanie z powrotem odesłana do fabryk, by zostać dostosowanym do nowych norm. Nie zawsze jest to jednak możliwe czy opłacalne, dlatego zdecydowana większość niezdatnych do sprzedaży pojazdów trafi na złom. Jedną z opcji jest też odzyskiwanie części z takich samochodów, ale oczywiście nie da ich się całkowicie wykorzystać. Pozostałości również trzeba zutylizować. W takich przypadkach pomocą służy np. złomowanie pojazdów Jaworzno.

Gdzie zezłomować niesprzedane auta?

Działania UE zdaniem wielu są nierozsądne i w gruncie rzeczy nielogiczne. Proces przetwarzania nieprzystosowanych pojazdów czy ich złomowanie ma w rzeczywistości gorszy wpływ na środowisko niż korzystanie z takich aut. Sytuacja ta tylko pogłębi kryzys i pogorszy kondycję rynku motoryzacyjnego.

Musisz pozbyć się starego, niesprawnego czy niedopuszczonego do ruchu samochodu? Wybierz złomowanie pojazdów Mikołów lub inny nasz oddział, by szybko uporać się z problemem. Nasi pracownicy przyjadą we wskazane miejsce by obejrzeć auto, po czym zaproponują uczciwą cenę. Po wszystkim dokładnie wyjaśnią, jakie formalności trzeba dopełnić oraz wypłacą pieniądze w gotówce. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Zadzwoń, by uzyskać wstępną wycenę i umówić się na spotkanie!

Źródło: https://www.biznesinfo.pl/2021-141120-pt-surowe-prawo

You Might Also Like

Auto skup Tychy
Skup aut do kasacji
28 października, 2020
Auto skup siemianowice śląskie
Skup aut na złom
22 września, 2020

Leave your comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Contact Us
Compare List
ZAPYTANIE OFERTOWE